Prebuďme spolu Horný Gemer a jeho príbehy

Zatiaľ ste spolu darovali
1 298
Potrebujeme
3 500

Podľa dát zo Štatistického úradu dolina Horného Gemera stráca obyvateľov. Ich počet za posledných 10 rokov výrazne klesol. Umiera ich viac, ako sa rodí. Trápením je aj nedostatok pracovných príležitostí. Svedčí o tom aj výrazne vyšší počet ľudí hľadajúcich si prácu než je vo väčšine krajiny. Na Hornom Gemeri je len zopár aktívnych ľudí, ktorí sa snažia svoje obce v spiacich dolinách oživiť a prinavrátiť im stratenú slávu a lesk. Pomôžme im spoločne.

Prebuďme spiace doliny je program pre rozvoj občianskeho aktivizmu v najmenej rozvinutých miestach východného Slovenska, akým je aj dolina Horného Gemera. Ide o miesta, kde to pomaly usína. Nazvali sme ich spiace doliny, kde akoby zastal život a ľudia nevidia perspektívu budúcnosti. Aj vďaka vašej pomoci chceme v nadchádzajúcom období prebudiť Horný Gemer a jeho príbehy.

Naša spoločnosť je tak silná, ako je silný jej najslabší člen. Aj preto v programe hľadáme ľudí - komunitných lídrov, ktorí dokážu vznietiť iskru záujmu občanov o svoje okolie. Poskytneme im intenzívny vzdelávací tréning, kde sa naučia praktické zručnosti v oblasti komunitného rozvoja, projektového manažmentu a komunikácie, aby dosiahli reálne zmeny vo svojej komunite a obci. Tiež podporíme perspektívny projekt finančne. Sme presvedčení, že zapálení lídri a silné komunity dokážu svoje obce skutočne prebudiť. Podporme spolu ľudí z doliny Horného Gemera. Darujte teraz.

Vďaka spoločnosti Deutsche Telekom IT Solutions budú vaše príspevky znásobené až do výšky cieľovej sumy 3 500 €.